Скористайтеся порадами

На вас чекають корисні публікації щодо професійного вибору, кар’єрного зростання; статті на тему розвитку кар’єри. Скористайтеся порадами, використовуйте досвід успішних фахівців. Розвивайтеся, шукайте нові можливості працевлаштування, плануйте відкриття власної справи. А історії професійного успіху нехай додадуть вам впевненості у своїх рішеннях.

Скористайтеся порадами фахових психологів, аби уникнути помилок та розчарувань у виборі професії

По-перше, ознайомтеся з інформацією про світ професій, побудову кар’єри з різних джерел: від батьків та друзів, із засобів масової, інформації, з профорієнтаційних сайтів тощо.
По-друге, вивчіть самого себе, складіть уявлення про свої інтереси, здібності, нахили. З’ясуйте, чи немає у вас медичних протипоказань щодо обраної професії.
По-третє, використовуйте при виборі професії формулу: «хочу – можу – треба». «Хочу» – це те, що вас приваблює у професії; «можу» – це ваші здібності, можливості, стан здоров’я, потрібні для обраної професії; «треба» – попит на обрану професію на ринку праці.

Не повторюйте помилок, яких найчастіше припускаються

  • Вибір професії «за компанію» (під впливом товаришів). Буде добре, якщо ваші інтереси збігаються з інтересами вашого товариша. Тоді й вибір виявиться правильним. А якщо ні – робота не приноситиме задоволення і на вас чекає розчарування. Обов’язково настане момент, коли ви будете змушені обирати нову професію. Врахуйте особливості свого характеру, здібності, навички, а не просто слідуйте за своїм товарише.
  • Вибір «престижної» професії. У суспільстві існують професії, які є важливими, але непрестижними. Не завжди оволодіння «престижною» професією означає гарантоване працевлаштування, стабільний заробіток, задоволення від роботи. Ви просто змарнуєте час.
  • Застарілі уявлення про характер праці у сфері виробництва. За сучасних умов виробництва практично всі професії тією або іншою мірою пов’язані з використанням комп’ютера, організаційної техніки, впровадження інноваційних технологій. Тому, за колишньою назвою професії ховається цілком нова її суть. Це інший характер, інші умови праці, інші вимоги до знань, здібностей людини.
  • Захоплення тільки зовнішньою стороною професії. За легкістю, з якою перукар створює красиву зачіску, стоїть напружена, буденна праця. Тому серйозний підхід до вибору професії припускає вивчення її з усіх сторін.
    Скористайтеся порадами, перевіреними на практиці.