Сучасний ринок праці досить динамічний. І успіх у житті чекає тих, хто постійно підвищує кваліфікацію, освоює суміжні спеціальності, вивчає нове у своїй професії; тих, хто живе під гаслом: «Навчання впродовж життя».
Іноді, щоб отримувати гідну заробітну плату слід докорінно змінити фахову підготовку. Навіть якщо ви і вибрали спочатку «не ту» професію, це у жодному випадку не привід для розпачу.
Наприклад, якщо ви отримали диплом кваліфікованого робітника за професією «Муляр», потім вирішили стати зварником – це лише розширить ваші можливості працевлаштування, збагатить досвід.
Повірте народній мудрості: «Знання за плечима не носити», вони стануть у нагоді навіть тоді, коли на це й не сподіваєшся. Особливо тим, хто хоче бути успішним, самодостатнім, затребуваним роботодавцями. Навчання впродовж життя – запорука успіху.
Варто зауважити, що зміна професії у зрілому віці – це серйозний крок. Чим пізніше людина усвідомлює, що в житті потрібно щось змінювати, тим складніше їй буде це зробити. І це природно, адже для багатьох дорослих людей необхідність прийти в новий колектив, де їх будуть сприймати як молодих стажерів, є причиною страху і паніки.
Часто побоювання викликає і думка про те, що керівник може відмовити в роботі зрілій людині без досвіду. Не треба боятися, якщо ви дійсно прийняли це рішення, не звертайте уваги на ризик знову опинитися новачком. Навчатися ніколи не пізно.