Сфери виробництва і професії

   На сторінці – Сфери виробництва і професії – усі робітничі професії Полтавської області (їх близько ста) поділені на сфери діяльності людини.
Аграрний сектор: професії сільського, садово-паркового, лісового господарства. Сфера послуг: професії індустрії краси, виробництва одягу, служби захисту та охорони. Торгівля і громадське харчування: професії сфери торгівлі, виробництва продуктів харчування. Промисловість: технічні службовці, професії електротехнічні, хімічної та нафтохімічної промисловості, з обробки металу, зварювальні професії. Будівництво: професії будівельного напряму. Транспорт: професії автомобільного, залізничного транспорту, а також транспорту, що може застосовуватись у будівництві.

Потрібно вибрати професію? Ми допоможемо

Спочатку оберіть сферу, що Вам більше до вподоби (наприклад, «Промисловість»), побачите перелік професій, які можна освоїти. Він відкриється після того, як наведете курсор на зображення і клацнете мишкою або доторкнетеся до нього.
Крім стислого опису, Ви одразу дізнаєтеся, у якому закладі освіти готують кваліфікованого робітника за обраним фахом. Для цього клацніть мишкою або доторкніться до кольрової смужки зі знаком «+». 
Назва закладу освіти є активним посиланням на офіційний вебсайт цього закладу.
Перспективи розвитку кар’єри розкриють мотиваційні історії професійного успіху наших земляків.
   Пам’ятайте: професію чи сферу ми вибираємо за своїм «смаком» і «розміром» так само, як одяг і взуття.  Не слід вибирати професію тільки тому, що  подобається чи не подобається людина, яка займається даним видом діяльності.
Прислухайтеся до себе: що подобається, до чого є здібності.
Деякі важливі для суспільства професії вважають непрестижними (наприклад, прибиральниця).
Престижність професії має враховуватися, але тільки після врахування ваших інтересів, нахилів і здібностей. Інакше будете володіти «модною» спеціальністю, яка не приносить задоволення.
Зараз у всі сфери виробництва і професії впроваджується сучасна техніка, нові технології, підвищується культура праці. Комп’ютер використовується у всіх видах діяльності.
Не бійтеся, що вибір професії зараз безповоротно вплине на Вашу долю. Зміна вибору в майбутньому, освоєння нового фаху зроблять Вас цінним спеціалістом. Але перша професія, навіть якщо Ви потім передумаєте і знайдете щось більш привабливе, завжди стане у добрій нагоді.