ТРАНСПОРТ

Транспорт – одна з найважливіших складових виробничої інфраструктури держави. Його ефективне функціонування є необхідною умовою піднесення структурних перетворень економіки, розвитку зовнішньоекономічних сфер діяльності, підвищення життєвого рівня населення. Транспорт – це комплекс, що складається з окремих видів: залізничного, морського, річкового, автомобільного, трубопровідного та повітряного. Вони взаємодіють між собою і становлять транспортну систему. Для закладів професійної (професійно-технічної) освіти Полтавської області домінуючою є підготовка кваліфікованих водіїв автомобільного транспорту й автослюсарів.

Водій автотранспортних засобів

Водій – одна з найбільш потрібних професій на ринку праці. Автомобільний транспорт займає провідне місце, він використовується і великими підприємствами, і в малому приватному бізнесі для перевезення людей та доставки вантажів.
У закладах професійної (професійно-технічної) освіти Полтавської області учні, які навчаються професії «Водій автотранспортних засобів», отримують водійські посвідчення категорій В,C, C1.
Категорія В – автомобілі масою до 3500 кг, і кількістю сидячих місць (не враховуючи водійського) до 8;
категорія С – автомобілі масою від 7500 кг, призначені для перевезення вантажів;
категорія С1 – автомобілі масою від 3500 до 7500 кг, призначені для перевезення вантажів.

Водій автотранспортних засобів Транспорт

Вище професійне гірничо-будівельне училище
ДНЗ «Полтавський центр професійно-технічної освіти»
ДНЗ «Полтавське вище міжрегіональне професійне училище»
Регіональний центр професійно-технічної освіти м. Зіньків
Професійно-технічне училище №26 м. Кременчука
ДПТНЗ «Професійний аграрний ліцей» м. Кобеляки
Професійно-технічне училище №44 м. Миргорода
Міжрегіональний центр професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців м. Хорол
Професійно-технічне училище №46 с. Лазірки Оржицького району
ДНЗ «Гадяцьке вище професійне аграрне училище»
Професійно-технічне училище №49 с. Красногорівка Великобагачанського району
Професійно-технічне училище №50 м. Карлівка
ДНЗ «Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г. Боровенського»
Професійно-технічне училище №54 смт Котельва
Чутівське професійно-технічне училище №55
Професійно-технічне училище №56 с. Яреськи Шишацького району

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів (автослюсар) – сучасна професія, що користується великим попитом на ринку праці. Автослюсар – гарантоване працевлаштування: державні та приватні автопідприємства, станції з ремонту й технічного обслуговування машин, великі можливості відкриття власної справи.
Існує стереотип, що робота слюсаря важка, брудна і небезпечна. Ви зможете позбутися цих побоювань, коли переглянете коротке відео «Санітарно-гігієнічні умови праці слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів» тут.
Сьогодні ця професія  б’є всі рекорди популярності. Кількість автомобілів у нашій країні стрімко зростає. Для їх ремонту й обслуговування потрібні висококваліфіковані фахівці.
Кваліфікований автослюсар у Києві може отримувати від 50 тисяч гривень. Ця зарплатня є співвідносною із зарплатнею висококваліфікованого лікаря-ортодонта.

СФЕРА ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

Залізничний транспорт України є провідною галуззю в дорожньо-транспортному комплексі, що забезпечує майже 82% вантажних і 36% пасажирських перевезень, здійснюваних всіма видами транспорту. Залізничний транспорт є найкращим варіантом для транспортування великої кількості товарів на великі дистанції.
Головні переваги залізничного транспорту:
– транспортування великої кількості вантажу на великі дистанції;
– висока транспортна безпека;
– розвантаження автомобільних шляхів;
– безпечність для довкілля завдяки нижчому викиду CO2.

Залізничний транспорт
Залізничний транспорт

ТРАНСПОРТ У БУДІВНИЦТВІ

Машиніст екскаватора

Машиніст екскаватора Транспорт

Екскаватор — спеціальна самохідна землерийна машина для переміщення та виймання ґрунту, гірської породи тощо. Складається з поворотної платформи, кабіни, ходового пристрою, ковша та висувної стріли, яка наслідує людську руку.
Машиніст керує екскаватором на гусеничному чи колісному ходу, виконує виймання ґрунту,гірської породи, їх переміщення або вантаження на транспортні засоби, виконує поточний ремонт машини.
Сьогодні на Полтавщині потреба у робітниках з професії «Машиніст екскаватора» дуже велика, тому що успішно працює Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат, ТОВ “Єристівський ГЗК», будується «Біланівський ГЗК». Після закінчення Вищого професійного гірничо-будівельного училища, де готують машиністів екскаватора, є можливість продовження навчання в гірничих інститутах, університетах.

Машиніст екскаватора одноковшового

Керує екскаваторами одноковшовими, поздовжнього копання (траншейними, дреноукладальними, каналокопальними, радіальними), ланцюговими та роторними або планувальниками під час розробляння ґрунтів у ході будівництва об’єктів і споруд різного призначення, автомобільних і залізничних доріг, різних каналів, гребель, захисних земляних дамб, інших аналогічних за складністю виконання споруд.

Машиніст екскаватора одноковшового

Машиніст крана автомобільного

Машиніст крана автомобільного

Кран автомобільний виконує підйомно-транспортні, вантажно-розвантажувальні роботи: піднімання, переміщення, навантажування, розвантажування, транспортування деталей, вузлів, блоків до місця збирання. Здебільшого працює на будівництві.
Машиніст крана автомобільного доставляє машину на об’єкт. Приймає рішення про вибір місця установки крана з врахуванням нахилу рельєфу, стану ґрунту, напрямку і сили вітру. Визначає оптимальний кут повороту стріли. Здійснює технічний догляд і профілактику. 
Професія «Машиніст крана автомобільного» – одна з найзатребуваніших і добре оплачуваних. Ймовірність працевлаштування складає близько 90%.

Історія професійного успіху

Олександр Ісип

Народився Олександр Ісип 1975 року в м. Кобеляки Полтавської області.
Випускник СПТУ № 43 (зараз – ДПТНЗ «Професійний аграрний ліцей» м. Кобеляки), професія «Водій», категорія «С». Згодом Олександр навчався у Полтавському державному педагогічному інституті ім. В.Г. Короленка, спеціальність «Вчитель всесвітньої історії та географії». Закінчив Національну академію державного управління при Президентові України та Аспірантуру Національної академії державного управління при Президентові України.
У 1998-2015 роках був міським головою Кобеляк. Нині Олександр Ісип працює на посаді радника з децентралізації Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування програми Ulead з Європою. Має власну справу, підприємець.
Нагороджений почесними грамотами Кабінету Міністрів України, Полтавської обласної ради, Полтавської обласної державної адміністрації. Нагороди УПЦ КП – орден «Архистратига Михаїла» та «Юрія Переможця».

Олександр Ісип
Олександр Ісип

УВАГА! Інформація на сайті в розділі «Сфери і професії» є узагальненою і носить ознайомлювальний характер. Обов’язково уточнюйте деталі вступу на навчання за робітничими професіями безпосередньо в приймальних комісіях закладів освіти.