СФЕРА ПОСЛУГ

Сьогодні сфера послуг  – це одна з найперспективніших галузей економіки, що швидко розвивається. Сфера послуг у світі – найдинамічніша і найбільша категорія трудових відносин, основним чинником успіху якої є злагоджена й ефективна робота підприємств та існуючий попит серед клієнтів.
Ринок послуг досить багатогранний. До представників професій категорії «Сфера послуг»  відносять людей, які працюють в індустрії краси, у сфері розваг, займаються приватним розшуком, вихованням дітей, прибиранням будинків і громадських установ, доглядом за зеленими насадженнями і т.д. Такі працівники – одна з найбільш затребуваних категорій не тільки в Україні, але й в усьому світі, адже головне призначення послуг – створення умов для підвищення якості життя.
Сфера послуг високого рівня  є одним із найважливіших показників соціально-економічного стану країни.
Переваги роботи у категорії «Сфера послуг»:
– відносно вільний графік роботи;
– висока можливість відкриття власної справи, підприємницької діяльності;
– завжди «живі гроші»;
– попит професії на ринку праці не тільки в Україні, але і за кордоном.

ПРОФЕСІЇ ІНДУСТРІЇ КРАСИ

Професії індустрії краси найпопулярніші у категорії «Сфера послуг». Краса, робота над своїм образом стала необхідною складовою більшості людей у сучасному світі. Об’єднуються різні види процедур – косметологія, візаж, догляд за волоссям, нігтями та шкірою рук або ніг. Сфера послуг індустрії краси в Україні продовжує розвиватися у стабільному темпі: салонів краси з кожним роком більшає. Але на зміну їх звичним форматам приходять моноформати – салони, орієнтовані на конкретного споживача. Наприклад, барбершопи і дитячі перукарні, салони, які надають лише одну послугу: nail-бари, brow-бари, а також заклади експрес-форматів.
Багаторічний досвід підготовки кваліфікованих робітників дає можливість закладам професійної освіти постійно впроваджувати якісні програми навчання, коригувати їх з урахуванням новітніх тенденцій сфери послуг індустрії краси.

Перукар (перукар-модельєр)

Це майстер зачісок. Стрижки і фарбування, завивки і плетіння кіс, лікування і відновлення волосся – все це послуги, які сьогодні можуть запропонувати своїм клієнтам представники професії «Перукар».
Освоювати професію рекомендуємо людям комунікабельним, тактовним, делікатним і терплячим. Перукареві доведеться не лише стригти, але і спілкуватися з клієнтом, забезпечити його перебування  в перукарському кріслі максимально комфортним і приємним, запобігати можливим конфліктам.
Перукарі користуються великим попитом на ринку праці. При бажанні ви можете  відкрити свою перукарню і займатися приватною практикою. У цьому випадку рівень доходів буде залежати від вашого таланту і поводження з клієнтами. 

Перукар Сфера послуг
Алла Струбчевська

Візажист (візажист-стиліст)

Візажист (візажист-стиліст) Сфера послуг

Це творча професія, представники якої, створюють не тільки ідеальні обличчя, але і яскраві, стильні образи. Весілля, день народження, романтичний вечір, фотосесія – все це події, що вимагають бездоганного макіяжу,  який зробить професійний візажист.
Обов’язки візажиста:
– визначення типу шкіри і вибір виду макіяжу;
– корекція контуру обличчя і його недоліків;
– правильна розстановка акцентів (очі, брови, губи або вилиці);
– нанесення відповідного макіяжу.
Послуги кваліфікованих візажистів затребувані на телебаченні, фотостудіях, у модельному бізнесі, приватних салонах краси.

Майстер манікюру і педикюру

Це фахівець із догляду за нігтями та шкірою рук або ніг.
Послугами манікюрників у нашій країні досить довго користувалася виключно жінки. Однак, останнім часом попит на послуги майстрів нігтьового сервісу значно виріс і серед чоловіків. Пов’язане це, звичайно ж, не тільки із прагненням сильної статі виглядати охайно і бездоганно, але і зі строгими вимогами сучасного бізнес-етикету, що зобов’язує чоловіків, так само як і жінок, мати доглянутий і якісний манікюр.
Покриття нігтів гель-лаком не втрачає своєї популярності. Попит на якісний манікюр постійно зростає, отже і працевлаштування гарантоване.
Проведення якісних процедур, спрямованих на відновлення, лікування і пом’якшення шкіри рук і стоп; якісний апаратний або обрізний манікюр і педикюр; лікування та поліпшення росту нігтьових пластин; нарощування нігтів та їхньої корекції; створення різних видів манікюру і педикюру – все це послуги фахівця манікюру і педикюру.

Майстер манікюру і педикюру
Майстер манікюру і педикюру

Косметик

Косметик Сфера послуг

Це фахівець, який володіє практично всіма методами терапевтичної косметології – це масаж, процедури по введенню гелів і рестілайна, обколюванню гомеопатичними препаратами аккупунктурних крапок і проблемних зон, електрофорез, озоно- і киснетерапія всіх частин тіла, лімфодренаж тіла, епіляція. Досвідчений фахівець-косметолог допоможе збільшити або змінити форму губ, додати виразності бровам, обкреслити нижні і верхні повіки за допомогою перманентного макіяжу.
Косметики затребувані у салонах краси, косметологічних клініках та кабінетах.

Історія професійного успіху

Алла Струбчевська

Народилась у м. Кременчук. Із 2003 по 2006 роки навчалася у Кременчуцькому професійному ліцеї ім. А.С. Макаренка, кваліфікація «Перукар 1 класу».
Безперервний стаж роботи майстром-універсалом – 16 років. Зараз – власниця навчальної студії у м. Кременчук, технолог бренда «TICO PROFESSIONAL», викладач семінарів професійного спрямування міжнародного рівня.

Владислав Заєць

Народився 1990 року в м. Кременчук. Із 2005 по 2007 роки  навчався у у Кременчуцькому професійному ліцеї ім. А.С. Макаренка, кваліфікація «Перукар 1 класу». Продовжив навчання у Київському національному університеті культури і мистецтв. Отримав кваліфікацію «Перукар-модельєр», але не зупинився на досягнутому та продовжив навчання у м. Харків в галузі «BarberShop», школа «BrutMen», Турція. У 2016 році відкрив перший barber-roomу у рідному місті. Зараз має два салони barbershop –  «NETHEAD»та«BarberShop».

Алла Струбчевська
Алла Струбчевська
Алла Струбчевська
Владислав Заєць
Владислав Заєць
Владислав Заєць
Владислав Заєць

ВИРОБНИЦТВО ОДЯГУ

Виробництво одягу є однією зі складових категорії «Сфера послуг». В Україні виробництвом одягу займаються вітчизняні швейні фабрики, ательє індпошиву, малі підприємства. Вони самостійно розробляють, шиють і реалізують свою продукцію. Зазначимо, що сучасний український ринок одягу репрезентований практично всіма типами виробів: від всесвітньо відомих брендів, пов’язаних з будинками моди, до незареєстрованих виробників. Забезпечення населення нашої країни якісним одягом є досить впливовим чинником як збільшення добробуту населення, так і забезпеченості робочими місцями наявних трудових ресурсів, особливо жіночих. Адже у швейній галузі зайняті переважно представники прекрасної статі.

Кравець

Кравець – це фахівець, який займається пошиттям одягу для різних категорій населення. Кравець вміє не тільки зняти мірку з клієнта, а й порадити йому фасон одягу, що підходить за індивідуальним особливостям фігури. Після цього він обговорює нюанси із замовником, вносить необхідні зміни, розкроює тканину і зшиває їх для примірки. Після доопрацювання моделі кравець сам шиє костюм або передає заготовку швачці.
Таких фахівців потребують ательє, майстерні по ремонту одягу, підприємства швейної промисловості та приватні компанії. Безліч кравців працюють на дому, займаючись пошиттям одягу на замовлення. Висока ймовірність відкриття власної справи. Рівень доходів кравця залежить від його професіоналізму, а також від складності і терміновості замовлення.

Кравець Сфера послуг

Швачка

Швачка здійснює пошиття виробів вручну або на різноманітних універсальних машинках (ґудзикових, петельних, вишивальних, оверлоці тощо). У праці поєднуються порівняно прості операції, що тарифікуються по першому і другому розряду (вивертання деталі, видалення нитки тимчасових строчок, вирізання деталей і т. п.) і складніші операції, виконання яких вимагає четвертого і п’ятого розряду (вшивання рукава, з’єднання коміра з горловиною та ін.). Швачка може виконувати весь об’єм роботи (швачка індивідуального пошиття в ательє) або одну з операцій (швачка-моторист у багатосерійному виробництві).

Швачка Сфера послуг

Закрійник

Закрійник – робітник високого рівня кваліфікації, який здійснює підбір моделей і розкрій швейних виробів з урахуванням розмірів та особливостей фігур замовників, виконує примірки, підганяє вироби, усуває дефекти, консультує кравців щодо особливостей обробки моделей одягу.

Закрійник Сфера послуг

Історія професійного успіху

Юрій Матвєєв

Це ім’я відоме не тільки в Полтаві, а і далеко за її межами. Закінчивши в 2002 році Полтавський професійний ліцей сфери послуг, Юрій здобув кваліфікацію кравця і через рік повернувся до ліцею керівником «Театру мод». У ліцеї відбувся його дебют як модельєра-дизайнера. Згодом працював на ВАТ фірмі «Ворскла», після чого створив власну Арт-студію. Серед його здобутків :
2005 р. – перше місце на Всеукраїнському конкурсі ілюстраційної ідеї «Укрсоюзсервіс» (м. Київ);
2005 р. – участь у Міжнародному фестивалі моди «Київський подіум»;
2006 р. – дипломант київського конкурсу «Печерські каштани»;
2006 р. – започатковано проєкт Fashion Gallеry, в рамках якого двічі на рік проходять презентації нових колекцій одягу – «Модерн 29», «Сафарі» та інші.
У грудні 2016 року талановитий творчий тандем дизайнерів Олена Гопей-Юрій Матвєєв, за плечима якого багато років плідної співпраці, представив нову колекцію жіночого одягу із застосуванням мотивів історичного костюма стилю модерн. Свій творчий доробок Олена та Юрій присвятили Вірі Холодній.
28 січня 2017 року у Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбувся фінальний показ колекції одягу у рамках музейного проєкту «Снился мне сад в подвенечном уборе…», присвяченого пам’яті королеви німого кіно Віри Холодної. Юрій Матвєєв постійно співпрацює з місцевими телерадіокомпаніями «Лтава» та «Місто», періодичними друкованими виданнями «Коло», «Вечірня Полтава», «Полтавський вісник», де висвітлює свої творчі доробки та ділиться планами на майбутнє.

Юрій Матвєєв
Олена Гопей та Юрій Матвєєв
Юрій Матвєєв

СЛУЖБИ ЗАХИСТУ ТА ОХОРОНИ

Служба захисту та охорони – одна із багатогранних складових категорії «Сфера послуг», що користується великим попитом на ринку праці.
Чи звертали ви увагу, скільки навколо нас нових супермаркетів, банків, підприємств, представництв відомих світових виробників і торгових компаній? Усім – і державним установам та підприємствам, і приватному бізнесу потрібна організація системи пропускного режиму, охорони матеріальних цінностей.

Охоронник

Охоронник Сфера послуг

Це особа, яка охороняє стаціонарний об’єкт, а також вантажі, що перевозяться різними транспортними засобами, здійснює візуальний контроль або контроль з використанням спеціального обладнання за об’єктом, що охороняється.
У разі прямого нападу на об’єкт з метою пограбування, безпосередньої загрози життю та здоров’ю працівників та осіб, які перебувають на території об’єкта, що охороняється, охоронник застосовує проти порушників заходи необхідної оборони відповідно до чинного законодавства України. Тож претендент на посаду охоронника має бути фізично підготовленою людиною, володіти зброєю та різними технічними засобами охорони. 
Хоч існує думка, що охорона об’єктів – то чоловіча справа, охоронником може працювати як чоловік, так і жінка.

УВАГА! Інформація на сайті в розділі «Сфери і професії» є узагальненою і носить ознайомлювальний характер. Обов’язково уточнюйте деталі вступу на навчання за робітничими професіями безпосередньо в приймальних комісіях закладів освіти.