Чи знаєтє ви, що на Полтавщині є унікальний заклад професійної освіти?

Решетилівський художній профліцей – центр української національної культури.
Подібних закладів професійної освіти в Україні лише дев’ять. Ліцей готує висококваліфікованих фахівців мистецтва:
– килимар;
– вишивальниця;
– живописець.
Якщо ви маєте художні здібності, бажання розвинути талант художника, долучитися до справи збереження і збагаченням народної духовної і матеріальної-побутової культури, то цей заклад освіти саме для вас!

У чому унікальність Решетилівського художнього профліцею?

ПО-ПЕРШЕ. Оригінальною, ніжною та легкою є вишивка «білим по білому», яка сьогодні набуває все більшої популярності. А виникла вона на Полтавщині, точніше у селищі (нині – місто) Решетилівка, і стала візитівкою цього краю. З часом ця неймовірна вишивка поширилася іншими регіонами України: Чернігівщиною, Слобожанщиною, Прикарпаттям тощо. На разі технологією вишивки «білим по білому» цікавляться навіть у далекій Японії.
2017 року Міністерство культури включило до Національного переліку нематеріальної спадщини решетилівську вишивку «білим по білому» як унікальний код нашого краю. Цей факт визнаний ЮНЕСКО.
А оволодіти унікальним мистецтвом вишивки «білим по білому» можна тільки у Решетилівському художньому професійному ліцеї.

ПО-ДРУГЕ. Полтавське килимарство стало відомим на весь світ у 1969 році, коли ткаля-килимарниця Надія Несторівна Бабенко виткала на подарунок для ООН від України килим «Древо життя», і зараз прикрашає блакитну кімнату Організації в Нью-Йорку. Він гідно представляє народну художню культуру України. За своє життя пані Надія Несторівна створила сотні дивовижних полотен і передала свої знання багатьом українцям. Колись її запитали: «Скільки ви виготовили особисто ескізів?». І відповідь вразила: «Я б ними встелила пів України».
Померла Надія Несторівна Бабенко у грудні 2009 року, однак її твори можна побачити в музеях Києва, Полтави, Сум, Канева, Решетилівки, у приватних колекціях Франції, Німеччини. Сімейну справу продовжують син Надії Бабенко Олександр та його дружина Ольга. Вони – майстри народної творчості, килимарі. А унікальному стилю майстрині-килимаря можна навчитися лише у Решетилівському художньому професійному ліцеї.

Фабрика імені Клари Цеткін

Наприкінці ХІХ століття Решетилівка офіційно стала одним із центрів-осередків народного ткацтва, килимарства та вишивання в Україні. Напочатку XXI століття фабрика імені Клари Цеткін, одного з найстаріших підприємств народних художніх промислів України, із яким пов’язані важливі досягнення українського декоративно-вжиткового мистецтва перестала існувати. Сьогодні Решетилівський художній професійний ліцей один із небагатьох в Україні , що продовжує славні традиції народної художньої творчості минулих поколінь, поєднуючи їх із сучасністю .

Історії успіху випускників
Решетилівського художнього професійного ліцею

Лілія Одарченко Решетилівський художній профліцей
ЛІЛІЯ ОДАРЧЕНКО

Лілія Одарченко навчалася у Решетилівському художньому професійному ліцеї з 2011 по 2013 рік, професія «Вишивальник». Потім закінчила Вижницький коледж прикладного мистецтва імені В.І. Шкрібляка за спеціальністю «Образотворче мистецтво та креслення» (2013-2016 рр.), Полтавський педагогічний університет імені В.Г. Короленка за спеціальністю «Образотворче мистецтво». Зараз проживає в м. Києві, займає посаду завідуючої виробництвом вишивального цеху фірми «Belica».

Наталія Рома
НАТАЛІЯ РОМА

Наталія Рома навчалася у  Решетилівському  художньому професійному ліцеї з 1989 по 1991 рік (на той час Решетилівське СПТУ № 28) на відділенні «Вишивка». Після закінчення училища працювала на фабриці ім. Клари Цеткін у цеху ручної вишивки.  Повернення до вишивки, як до професії, відбулося через 25 років після закінчення навчання: вишила жіночу сорочку, з якою у 2018 році на міському конкурсі «Вишиваний Кременчук» зайняла перше місце. Зараз проживає та працює у своєму рідному місті – Кременчук. Бере активну участь у міських культурно-мистецьких заходах, присвячених популяризації вишивки. У якості волонтера відвідує зустрічі творчого клубу вишивальниць «Чарівнички» при територіальному центрі соціального обслуговування населення  Автозаводського району м. Кременчук. 

Людмила Шевчук
ЛЮДМИЛА ШЕВЧУК

Народилася у 1986 році в селищі Решетилівка. У 2001-2003 роках навчалася у Решетилівському художньому професійному ліцеї. Згодом закінчила Полтавський технічний університет імені О. Кондратюка, кафедра образотворчого мистецтва. Зараз працює у сфері килимарства, гобелена, кераміки, олійного живопису. Художник, майстер-кераміст. Учасниця районних, обласних та всеукраїнських виставок.